Africký mor ošípaných - registrácia chovov v celej SR - žiadosť o súčinnosť

Dátum: 15. 10. 2020

Registrácia chovov domácich ošípaných z pohľadu šírenia afrického moru ošípaných patrí k základným elementom manažmentu boja s touto nákazou. V nadväznosti na uvedené sa vyskytujú chovy (často i s potvrdeným AMO), kde chovatelia biologickú ochranu chovov pred zavlečením vírusu k domácim ošípaným nedodržiavajú. Predmetné chovy často patria medzi tie, kde je biologická bezpečnosť na veľmi nízkej úrovni a preto predstavujú stály a trvalý zdroj možného šírenia nákazy k iným chovateľom a to ako nekomerčným či komerčným.

Zanedbané hrobové miesta

Dátum: 14. 10. 2020

Zanedbané hrobové miesta, povinnosti nájomcu hrobového miesta, vysadené tuje na hroboch, ohlasovanie úprav hrobových miest, neporiadne kamenárske firmy ... čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dojči

Dátum: 8. 10. 2020

15.10.2020 o 18,00 h sa uskutoční zasadnutie Obecného zastupiteľstva v zasadačke Obecného úradu v Dojči. Pozvánka s programom v prílohe.

Kompostér do každej domácnosti

Dátum: 29. 9. 2020

Začala sa jeseň a v našich záhradách sa kopí biologický odpad, z ktorého si môžeme svojpomocne vyrobiť kvalitný kompost - organické hnojivo, ktoré je ideálne pre pestovanie rastlín. Že nemáte ešte doma kompostér?

Výsledky váženia popolníc dňa 8.9.2020

Dátum: 10. 9. 2020

Pokračujeme vo vážení a v našom prehľade nám pribudol ďalší dátum, "svoje kilogramy" si nájdete na tomto odkaze: https://www.dojc.sk/obcan/vsetko-o-odpadoch/vazenie-odpadu-1/

Zobrazeno 1-5 z 172