Plomby na popolnice

V nasledujúcich dňoch Vám budú doručené plomby na popolnice. Dostanete ste 20 ks plomb, nakoľko do konca roka bude 20 vývozov TKO. Plombu na popolnicu zavesíte vtedy, keď budete chcieť popolnicu vyviezť. Vyvážať by ste mali popolnicu len vtedy, keď je zaplnená minimálne do polovice. Vyvezená bude len popolnica s plombou.
Prečo plomby na popolnice?
Obec doposiaľ platila poplatok za manipuláciu s popolnicou bez ohľadu na to, či popolnica bola vyvezená. Na základe sledovania vývozu popolníc sme zistili, že pri jednom vývoze je vyvezených 350 ks popolníc zo 495. Takže poplatok za manipuláciu s popolnicou platíme navyše za 145 popolníc. Pri 120 l popolnici je tento poplatok vo výške 1,70 €/ks a pri 240 l popolnici je poplatok vo výške 2,65 €/ks. Ak ušetríme na poplatkoch za manipuláciu s popolnicami, nebudeme musieť zvyšovať poplatok za TKO na obyvateľa.
Ďakujeme za spoluprácu a veríme, že aj Vám záleží na nezvyšovaní poplatku za TKO v našej obci.

Dátum vloženia: 3. 4. 2019 16:47
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 4. 2019 16:48