Poďakovanie - AKTUALIZOVANÉ

Chcete pomôcť finančne?
Číslo účtu obce na ktoré je možné zasielať finančnú pomoc:
IBAN: CZ07 0800 0000 0013 8207 9379
BIC: GIBACZPX

Včera sme priviezli pomoc pre Moravskú Novú Ves, dnes bola odvezená ďalšia pomoc. Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorí nezištne pomáhajú, ktorí navarili rezne, cigánsku, guláš, fašírku, poskytli chlieb, uhorky, ale aj koláče, bublaniny. Keďže v obci nie je v prevádzke elektrická energia ani plyn, nedá sa variť, piecť.

Priviezli sme opäť strešné laty, ktoré išli na odbyt. V súčasnosti obec potrebuje najmä stavený materiál: strešné laty, tehly, kléber, ale aj klince.

Zajtra (pondelok 28.6.) odchádzame opäť o 9,00 h do postihnutých obcí, aby sme im priviezli ďalšiu pomoc. Pomôcť môžete i vy - materiálne aj finančne. Materiálnu pomoc vieme doručiť, stačí sa prihlásiť na Obecnom úrade v Dojči alebo telefonovať starostke. Finančne - už sme zverejnili aj číslo účtu v tvare IBAN, aby ste platby mohli urobiť priamo.

IBAN: CZ07 0800 0000 0013 8207 9379
BIC:  GIBACZPX

V obci je viac ako 150 domov poškodených, okrem toho je zničená budova obecného úradu, strecha kostola, dom smútku i cintorín. Je prerušená dodávka elektrickej energie a plynu.

Do obce sme priviezli strešné laty, strešnú fóliu, balenú vodu, trvácne potraviny, hygienické a upratovacie potreby, klince, fúriky, zapožičali sme elektrocentrálu.

Ďakujeme všetkým ktorí prispeli či už materiálne alebo finančne. Finančné prostriedky budú vložené na účet obce 1382079379/0800, VS 1.

Aj naďalej bude možné poskytnúť materiálnu pomoc.

Zajtra o 9,00 je možné na výzvu Miroslava Opatovského na fb priniesť jedlo pre dobroovľníkov a postihnuté rodiny obce Moravská Nová Ves. Jedlo môžete priviezť aj v pondelok do 9,00 h na Obecný úrad a toto bude taktiež odovzadné v obci.

Ďakujeme spol. EMTEI, ktorá operatíne poskytla strešné laty, strešnú fóliu a klince, rodine Opatovskej, Turanskej, Sapárovej, ktorí priviezli pomoc priamo do postihnutej obce a rozdali ju obyvateľom postihnutých katastrofouměstys.

Dátum vloženia: 26. 6. 2021 19:46
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 6. 2021 19:11