PREVENTÍVNE ZATVORENIE ŠKOLSKÉHO ZARIADENIA A ZRUŠENIE HROMADNÝCH PODUJATÍ

korona virus

Krízový štáb obce Dojč nariaďuje v rámci preventívnych opatrení proti šíreniu nového koronavírusu prerušiť od utorka 10. marca prevádzku Základnej školy s materskou školou. Prevádzka bude prerušená do piatku 13. marca, kedy sa rozhodne o ďalšom postupe.

Krízový štáb obce Dojč nariaďuje v rámci preventívnych opatrení proti šíreniu nového koronavírusu prerušiť od utorka 10. marca prevádzku Základnej školy s materskou školou. Prevádzka bude prerušená do piatku 13. marca, kedy sa rozhodne o ďalšom postupe.

Prosíme rodičov o pochopenie,  postup je koordinovaný s krízovými štábmi VÚC Trnava a Bratislava a okolitými obcami.

Ak je v školách a škôlkach nariadené voľno, rodičia detí do 10 rokov majú nárok na ošetrovné.

Prerušená bude aj činnosť školskej jedálne. Nebude sa variť ani pre dôchodcov.

Zároveň sa od dnešného dňa rušia všetky kultúrne a spoločenské udalosti organizované obcou a budú zatvorené všetky obecné budovy určené na kultúru a šport (kultúrny dom, knižnica, zasadačka …). Rovnako vyzývame aj ostatných organizátorov, aby zvážili organizovanie takýchto udalostí, najmä športových podujatí, tréningov, záujmových krúžkov a podobne.

Obecný úrad bude od zajtrajšieho dňa fungovať v obmedzenom režime, vybavované budú len nevyhnutné žiadosti. Prosíme preto občanov, aby čo najviac svojich požiadaviek riešili telefonicky, prípadne elektronicky a platby uhrádzali bezhotovostne. Výber daní a poplatkov v hotovosti je až do odvolania pozastavený.

Touto cestou zároveň vyzývame prevádzkovateľov prevádzok a zariadení, pokiaľ budú mať svoje prevádzky otvorené, aby zvýšili mieru dezinfekcie svojich priestorov.

Všetky opatrenia sú preventívne, aby sa v čo najväčšej možnej miere zabránilo šíreniu nového koronavírusu. Prosíme preto občanov, aby dôsledne dodržiavali všetky hygienické návyky a usmernenia a nepodliehali zbytočnej panike.

Call centrum Úradu verejného zdravotníctva SR ( s nepretržitou prevádzkou):

t.č. 0917 222 682

e-mail: novykoronavirus@uvzsr.sk

Call centrum Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Senici ( v pracovnom čase od 8,00 do 15,00 h):

t.č. 0917 169 312

e-mail: se.koronavirus@uvzsr.s