Upozornenie Policajného zboru pre seniorov

Polícia v uplynulých jarných mesiacoch zaznamenala podnet týkajúci sa podozrenia z páchanie podvodov na senioroch.
Samotné podozrenie z trestného činu podvodu na senioroch spočíva v tom, že doposiaľ nezistená osoba telefonicky kontaktuje seniorov za účelom bezplatnej kontroly plastových okien a zistenia ich stavu a či nie je potrebná oprava okien.

V tejto súvislosti Vás  žiadame, aby seniori boli obozretní, pre ich vlastnú ochranu pred podvodníkmi a zlodejmi, pričom žiadame seniorov, aby boli ostražitejší pri obdobných telefonátoch a nevpúšťali žiadne cudzie osoby do svojich príbytkov, nakoľko nie je vylúčené, že páchatelia, ktorí sa cielene zameriavajú na trestnú činnosť na senioroch prostredníctvom vymyslených legiend, môžu týmto spôsobom telefonicky kontaktovať seniorov s cieľom podvodne vylákať alebo ukradnúť seniorom ich finančné úspory.

Nikdy nedávajte peniaze cudzím ľuďom, nevpúčťakte cudzie osoby do svojich dvorov a príbytkov a v prípade pohybu podozrivých osôb alebo falošných či podozrivých ponúk kontaktujte políciu na linku 158.

Dátum vloženia: 4. 6. 2019 15:52
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 6. 2019 15:55