Erb obce

erb obceErb obce tvorí v zelenom štíte zlaté veľké písmeno S, sprevádzané po bokoch striebornými štvorlupeňovými bezkališnými a striebrostredými kvietkami.

Znak obce je vytvorený z písmena S a po stranách ružičkami. V znaku sa nachádza zástup postáv zobrazených do pol hrude, nad ktorými sa vznáša Duch svätý.

obecná vlajkaObecná vlajka

pečatidlo obceNedatované pečatidlo. V strede písmeno S, po stranách dve ružičky. Kruhopis písaný gotickou miniskulou, delený hviezdičkami: O * OR * DOYCHE *** Odtalačok pečatidla na písomnosti z roku 1669 v ŠOKA Skalica.

Pečatidlo datované rokom 1764. V streda zástup postáv, nad ktorými sa vznáša Duch svätý. Kruhopis. SIGILUM. 17. COMUNITATIS DOICS. 64. Odtlačok pečatidla na písomnosti z roku 1769 v ŠOA Bratislava, z roku 1775 v ŠOA Nitra.

Zdroj:
Heraldický register Slovenskej republiky